SerwiCom

Usługi informatyczne

 • Strony i sklepy internetowe
  Strony i sklepy internetowe

  Prowadzisz firmę? Zależy Ci na dobrych kontaktach z klientami i kooperantami? Masz bogatą ofertę towarów i usług?

  W tej sytuacji strona WWW to już konieczność. Zbuduj swoją stronę z SerwiCom.

   

  Czytaj więcej...
 • Internet i sieci komputerowe
  Internet i sieci komputerowe

  Minęły czasy, gdy w domu lub firmie był jeden komputer wykorzystywany do "zadań specjalnych". Obecnie takich urządzeń posiadamy kilka i wszystkie one mają możliwość łączenia się z Internetem i pracy w sieci. Razem z SerwiCom zaprojektuj swoją sieć i korzystaj z jej zasobów.

   

  Czytaj więcej...
 • Serwis i konserwacja urządzeń IT
  Serwis i konserwacja urządzeń IT

  Nasze urządzenia starzeją się i robią się leniwe. Często niewielka modyfikacja sprzętowa, konserwacja systemu i dobór właściwego oprogramowania potrafią dodać im wigoru. Razem z SerwiCom ożywisz swój sprzęt komputerowy.

   

  Czytaj więcej...
 • Pogotowie komputerowe
  Pogotowie komputerowe

  Awarie zawsze są zaskoczeniem i występują w najbardziej nieoczekiwanym momencie, szczególnie wówczas, gdy mamy ważne zadanie do wykonania.

  Skorzystaj z pomocy pogotowia komputerowego SerwiCom.

   

   

  Czytaj więcej...

 

 
 
[Rozmiar czcionki]

Pomysł, hosting i domena

Zanim zaczniesz cieszyć się swoją stroną internetową musisz spełnić kilka warunków bez których nie będzie ona funkcjonować.
Usługi informatyczne Piła, strony internetowe Piła, budowa stron internetowych Piła, strony www Piła

Niestety... jak to w życiu bywa nic nie dostaje się za darmo i za większość z tych rzeczy trzeba po prostu zapłacić.

Co więcej... płacąc za nie nie stajesz się ich właścicielem. Jest to raczej forma dzierżawy czy też czasowego użyczenia.

Przeczytaj również Czy muszę płacić za stronę WWW? gdzie uzyskasz kilka informacji na temat dlaczego Darmowy hostingDomena za darmo nie są dobrymi rozwiązaniami dla firmowej strony WWW.

Budowa stron internetowych to proces składający się początkowo z pracy koncepcyjnej. Dopiero po opracowaniu głównych założeń można przystąpić do jej właściwego budowania.
 

Pomysł

Zastanów się czym powinna charakteryzować się Twoja strona WWW?

 • Design czyli wygląd. Zastanów się jak powinna wyglądać Twoja strona internetowa, jaki przyjąć schemat kolorystyczny i w jakim stylu ma być utrzymana,
 • Nawigacja - zastanów się jakie treści i informacje chcesz zamieścić na swojej stronie WWW i spróbuj podzielić je na rozdziały czy kategorie. Taki podział znacznie ułatwi zaprojektowanie intuicyjnej i czytelnej nawigacji, czyli sposobu poruszania się w obrębie witryny.
 • Funkcjonalności - Znowu musisz trochę pogłówkować. Inaczej buduje się prostą stronę internetową typu "wizytówka" zawierającą podstawowe dane o Twojej działalności, opis profilu, krótką charakterystykę oferowanych produktów czy usług i dane kontaktowe, a inaczej rozbudowaną witrynę firmową nastawioną na częste aktualizacje treści, udostępnianie plików i dwukierunkową komunikację z użytkownikami.

Pomysł jest wyłącznie Twój i za niego nie płacisz.

Na tym etapie (jak na każdym innym) możesz oczywiście liczyć na naszą pomoc. SerwiCom - Usługi informatyczne Piła podpowie Ci jakie rozwiązania widzielibyśmy w przypadku Twojego serwisu.

Domena

Jest niezbędna do publikacji Twojej strony w Internecie. Domena internetowa jest nazwą, pod którą kryje się Twoja strona WWW oraz adres poczty elektronicznej. W naszym przypadku domeną jest serwicom.pl, a adresem poczty elektronicznej w tej domenie jest Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Więcej na temat domen internetowych przeczytasz na stronie DomenaHosting

Hosting jest najważniejszym z elementów jaki jest niezbędny do publikacji w internecie strony internetowej. Bez niego żadna strona WWW nie zadziała. Czym zatem jest hosting?

Hosting to usługa świadczona przez firmę hostingową, polegająca na udostępnieniu części zasobów serwera. Usługodawca wydzierżawia nam pewną część swojego serwera, po to byśmy mogli na nim zamieścić nasze pliki. Rolą usługodawcy jest  zapewnienie nam ciągłości świadczenia usług.

 

Więcej na temat kont histingowych przeczytasz na stronie Hosting

 

Poprzedni artykuł:

Co to jest strona internetowa?

 Następny artykuł:

Jak budujemy strony internetowe? 

 

 

 

SerwiCom - Usługi Informatyczne Andrzej Wicher świadczy usługi w zakresie:
projektowanie stron internetowych, budowa stron internetowych,  budowa sklepów internetowych, administracja stron internetowych, administracja serwerów WWW, naprawa komputerów, modernizacja komputerów, konserwacja komputerów,  pogotowie komputerowe,  naprawa komputerów w siedzibie klienta, projektowanie sieci komputerowych, budowa sieci komputerowych,  administracja sieci komputerowych, outsourcing IT, opieka informatyczna

SerwiCom - Usługi Informatyczne Andrzej Wicher świadczy usługi na terenie powiatów, miast i gmin:
Piła, Chodzież, Czarnków, Trzcianka, Wałcz, Złotów, Jastrowie.

Czytaj również...

Realizacje stron WWW