SerwiCom

Usługi informatyczne

 • Strony i sklepy internetowe
  Strony i sklepy internetowe

  Prowadzisz firmę? Zależy Ci na dobrych kontaktach z klientami i kooperantami? Masz bogatą ofertę towarów i usług?

  W tej sytuacji strona WWW to już konieczność. Zbuduj swoją stronę z SerwiCom.

   

  Czytaj więcej...
 • Internet i sieci komputerowe
  Internet i sieci komputerowe

  Minęły czasy, gdy w domu lub firmie był jeden komputer wykorzystywany do "zadań specjalnych". Obecnie takich urządzeń posiadamy kilka i wszystkie one mają możliwość łączenia się z Internetem i pracy w sieci. Razem z SerwiCom zaprojektuj swoją sieć i korzystaj z jej zasobów.

   

  Czytaj więcej...
 • Serwis i konserwacja urządzeń IT
  Serwis i konserwacja urządzeń IT

  Nasze urządzenia starzeją się i robią się leniwe. Często niewielka modyfikacja sprzętowa, konserwacja systemu i dobór właściwego oprogramowania potrafią dodać im wigoru. Razem z SerwiCom ożywisz swój sprzęt komputerowy.

   

  Czytaj więcej...
 • Pogotowie komputerowe
  Pogotowie komputerowe

  Awarie zawsze są zaskoczeniem i występują w najbardziej nieoczekiwanym momencie, szczególnie wówczas, gdy mamy ważne zadanie do wykonania.

  Skorzystaj z pomocy pogotowia komputerowego SerwiCom.

   

   

  Czytaj więcej...

 

 
 
[Rozmiar czcionki]

Domena internetowa - Twoja nazwa w Internecie

Każda strona WWW musi mieć swoją domenę, by móc należycie funkcjonować w Internecie. Jedna strona WWW może mieć wiele domen (może być dostępna pod różnymi nazwami), ale jedna domena wskazuje zawsze tylko jedną stronę. Oznacza to, że jeżeli ktoś wcześniej zarejestrował (kupił) pewną domenę, to żadna inna osoba nie może już jej zarejestrować (chyba, że okres rejestracji nie zostanie przedłużony przez pierwszego właściciela, wówczas domena wygasa i po pewnym czasie jest ponownie wystawiana do sprzedaży). 
 strony internetowe Piła, strony WWW Piła, budowa stron internetowych Piła

Domena internetowa zawsze składa się z wymyślonego ciągu znaków (dozwolone są litery, cyfry, znaki podkreślenia _ i minusa -), za którym następuje znak kropki i końcówka. Najlepiej gdy domena jest nazwą Twojej dzialalności lub jednoznacznie się z nią kojarzy.

Za domenę płaci się w rocznym systemie abonamentowym, a jej cena uzależniona jest od rodzaju domeny czyli od końcówki po kropce.

Przeczytaj również Domena za darmo.

 

Domeny dzielimy na:

 • globalne - z końcówką .com (firmy), .net (podmioty związane z siecią), .org (organizacje i stowarzyszenia), itp
 • krajowe - z końcówką .pl (Polska), .de (Niemcy), itp,
 • funkcjonalne - łączące w sobie cechy domeny globalnej i narodowej np. .com.pl (firma w Polsce),
 • regionalne - wskazujące na konkretny region czy miasto, np. .waw.pl (Warszawa)

Polskim operatorem domen .pl jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), a zakupu domeny można dokonać u przeważającej części operatorów hostingowych i u partnerów NASK, często w promocyjnych cenach.

Zakupienie domeny nie załatwia jeszcze sprawy do końca. Domena internetowa to tylko nazwa. By domena była widoczna w sieci Internet musi zostać skierowana na konto hostingowe.

Czym jest konto hostingowe przeczytasz na stronie Hosting.

O darmowych kontach hostingowych przeczytasz na stronie Darmowy hosting.

 

SerwiCom - Usługi informatyczne Piła pomoże Tobie w wyszukaniu, zakupie i odpowiednim skonfigurowaniu domeny dla Twojej witryny internetowej.

 

SerwiCom - Usługi Informatyczne Andrzej Wicher świadczy usługi w zakresie:
projektowanie stron internetowych, budowa stron internetowych,  budowa sklepów internetowych, administracja stron internetowych, administracja serwerów WWW, naprawa komputerów, modernizacja komputerów, konserwacja komputerów,  pogotowie komputerowe,  naprawa komputerów w siedzibie klienta, projektowanie sieci komputerowych, budowa sieci komputerowych,  administracja sieci komputerowych, outsourcing IT, opieka informatyczna

SerwiCom - Usługi Informatyczne Andrzej Wicher świadczy usługi na terenie powiatów, miast i gmin:
Piła, Chodzież, Czarnków, Trzcianka, Wałcz, Złotów, Jastrowie.

Czytaj również...

Realizacje stron WWW