SerwiCom

Usługi informatyczne

 • Strony i sklepy internetowe
  Strony i sklepy internetowe

  Prowadzisz firmę? Zależy Ci na dobrych kontaktach z klientami i kooperantami? Masz bogatą ofertę towarów i usług?

  W tej sytuacji strona WWW to już konieczność. Zbuduj swoją stronę z SerwiCom.

   

  Czytaj więcej...
 • Internet i sieci komputerowe
  Internet i sieci komputerowe

  Minęły czasy, gdy w domu lub firmie był jeden komputer wykorzystywany do "zadań specjalnych". Obecnie takich urządzeń posiadamy kilka i wszystkie one mają możliwość łączenia się z Internetem i pracy w sieci. Razem z SerwiCom zaprojektuj swoją sieć i korzystaj z jej zasobów.

   

  Czytaj więcej...
 • Serwis i konserwacja urządzeń IT
  Serwis i konserwacja urządzeń IT

  Nasze urządzenia starzeją się i robią się leniwe. Często niewielka modyfikacja sprzętowa, konserwacja systemu i dobór właściwego oprogramowania potrafią dodać im wigoru. Razem z SerwiCom ożywisz swój sprzęt komputerowy.

   

  Czytaj więcej...
 • Pogotowie komputerowe
  Pogotowie komputerowe

  Awarie zawsze są zaskoczeniem i występują w najbardziej nieoczekiwanym momencie, szczególnie wówczas, gdy mamy ważne zadanie do wykonania.

  Skorzystaj z pomocy pogotowia komputerowego SerwiCom.

   

   

  Czytaj więcej...

 

 
 
[Rozmiar czcionki]

Hosting - miesce dla Twojej strony internetowej.

Hosting jest najważniejszym z elementów jaki jest niezbędny do publikacji w internecie strony internetowej. Budowa stron internetowych może odbywać się lokalnie, na dysku Twojego komputera, ale wówczas tą stroną będziesz cieszyć się tylko Ty. Bez hostingu nikt inny nie będzie mial do niej dostępu. Przystępując do budowy strony internetowej musisz mieć konto hostingowe. Czym zatem jest hosting?

Hosting to usługa świadczona przez firmę hostingową, polegająca na udostępnieniu części zasobów serwera. Usługodawca wydzierżawia nam pewną część swojego serwera, po to byśmy mogli na nim zamieścić nasze pliki. Rolą usługodawcy jest  zapewnienie nam ciągłości świadczenia usług.

 strony internetowe Piła, strony www Piła, budowa stron internetowych Piła, budowa stron www Piła, naprawa komputerów Piła, serwis komputerów Piła, pogotowie komputerowe Piła

 

Z hostingiem nierozerwalnie wiążą się następujące pojęcia:

 • przestrzeń dyskowa - jest to ilość miejsca wyrażona w MB lub GB jaką możemy zapełnić swoimi danymi. Przestrzeń dyskową możemy porównać do ilości wolnego miejsca na dysku komputera.
   
 • dopuszczalny transfer – jest to ilość danych wyrażonych zwykle w GB, lub MB, jaką użytkownicy mogą pobrać z serwera. Transfer z reguły obliczany jest w ciągu miesiąca, lub roku. Na przykładzie pokażemy Tobie jak ważny ważny jest to parametr. Załóżmy, że korzystamy z konta hostingowego, którego dopuszczalny miesięczny transfer to 1024 MB (1 GB). Na serwerze umieszczamy film wideo o rozmiarze 70 MB, Film ten w ciągu miesiąca został pobrany 10 razy, więc nasi użytkownicy wykorzystali 700 MB transferu z 1024 MB. Jeżeli nasz film został by pobrany 15 razy w ciągu miesiąca, przekroczylibyśmy dopuszczalny transfer gdyż 15 x 70 = 1050 MB. Przekroczenie dopuszczalnego transferu, w naszym przykładzie 1024 MB miesięcznie, skutkowało by zablokowaniem konta hostingowego do momentu rozpoczęcia następnego okresu rozliczeniowego (do następnego miesiąca).
 • Uptime – jest to procent bezawaryjnego czasu działania serwera. Uptime 100% oznacza, że serwer i umieszczona na nim nasza strona była dostępna przez cały czas, Niższy wskaźnik uptime np. utpime 99% oznacza, że serwer i nasza strona były dostępne przez 99% czasu.

 

Osobiście korzystamy z hostingu 

który polecamy, nie mniej jednak możesz skorzystać z innego, wybranego przez siebie dostawcy usług hostingowych.

 

SerwiCom - Usługi informatyczne nie świadczy usług hostingowych, jednak podobnie jak w przypadku zakupu domeny z chęcią pomożemy Tobie w wyborze odpowiedniego konta hostingowego.

 

SerwiCom - Usługi Informatyczne Andrzej Wicher świadczy usługi w zakresie:
projektowanie stron internetowych, budowa stron internetowych,  budowa sklepów internetowych, administracja stron internetowych, administracja serwerów WWW, naprawa komputerów, modernizacja komputerów, konserwacja komputerów,  pogotowie komputerowe,  naprawa komputerów w siedzibie klienta, projektowanie sieci komputerowych, budowa sieci komputerowych,  administracja sieci komputerowych, outsourcing IT, opieka informatyczna

SerwiCom - Usługi Informatyczne Andrzej Wicher świadczy usługi na terenie powiatów, miast i gmin:
Piła, Chodzież, Czarnków, Trzcianka, Wałcz, Złotów, Jastrowie.

Czytaj również...

Realizacje stron WWW