SerwiCom

Usługi informatyczne

 • Strony i sklepy internetowe
  Strony i sklepy internetowe

  Prowadzisz firmę? Zależy Ci na dobrych kontaktach z klientami i kooperantami? Masz bogatą ofertę towarów i usług?

  W tej sytuacji strona WWW to już konieczność. Zbuduj swoją stronę z SerwiCom.

   

  Czytaj więcej...
 • Internet i sieci komputerowe
  Internet i sieci komputerowe

  Minęły czasy, gdy w domu lub firmie był jeden komputer wykorzystywany do "zadań specjalnych". Obecnie takich urządzeń posiadamy kilka i wszystkie one mają możliwość łączenia się z Internetem i pracy w sieci. Razem z SerwiCom zaprojektuj swoją sieć i korzystaj z jej zasobów.

   

  Czytaj więcej...
 • Serwis i konserwacja urządzeń IT
  Serwis i konserwacja urządzeń IT

  Nasze urządzenia starzeją się i robią się leniwe. Często niewielka modyfikacja sprzętowa, konserwacja systemu i dobór właściwego oprogramowania potrafią dodać im wigoru. Razem z SerwiCom ożywisz swój sprzęt komputerowy.

   

  Czytaj więcej...
 • Pogotowie komputerowe
  Pogotowie komputerowe

  Awarie zawsze są zaskoczeniem i występują w najbardziej nieoczekiwanym momencie, szczególnie wówczas, gdy mamy ważne zadanie do wykonania.

  Skorzystaj z pomocy pogotowia komputerowego SerwiCom.

   

   

  Czytaj więcej...

 

 
 
[Rozmiar czcionki]

Ile kosztuje strona WWW?

Wbrew pozorom, nie będzie na tej stronie cennika za budowę strony WWW, ponieważ tak naprawdę trudno jednoznacznie określić koszt całego projektu nie znając przynajmniej podstawowych założeń. 

Postaramy się jednak określić pewne ramy, które pozwolą Tobie zorientować się, na jakie koszty musisz się przygotować.

 SerwiCom Usługi Informatyczne Piła: budowa stron internetowych Piła, budowa stron WWW Piła, strony internetowe Piła, strony WWW Piła

Zanim zaczniemy rozmawiać o pieniądzach, spróbujemy odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule tej strony.

Czy muszę płacić za stronę WWW?

Teoretycznie... Nie. Nie musisz płacić za budowę i utrzymanie strony w sieci Internet. W końcu Internet pełen jest reklam "hosting za darmo" i "domena gratis".

Również sama budowa strony internetowej nie musi Cię wiele kosztować. Obecnie młodzież w gimnazjach uczy się podstaw kodowania stron WWW, tylko czy taka strona spełni Twoje oczekiwania?

Mimo wszystko... Dlaczego nie skorzystać z okazji i nie zaoszczędzić trochę grosza?

Odpowiedź jest prosta. Ponieważ tak naprawdę niczego nie otrzymuje się za darmo.  

 

Na tych stronach wyjaśniamy czym jest darmowy hosting, gratisowa domena i dlaczego mimo wszystko warto ponieść pewne nakłady na profesjonalne rozwiązania
Czytaj tutaj:
Darmowy hosting,
Domena za darmo,

Hosting i domena

Konto hostingowe i domena to najtańsze składniki całego projektu pod nazwą strona WWW.

Ceny za konta hostingowe kształtują się na poziomie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie. Ceny uzależnione są od dostawcy i parametrów konta. Można przyjąć, że dobre konto hostingowe to koszt ok. 300 - 400 zł rocznie.

Ceny domen również są zróżnicowane. W polskich warunkach najdroższa jest domena głównego poziomu czyli .pl i u głównego polskiego operatora domen, czyli w NASK kosztuje ona 200 zł/rok. Ceny domen funkcjonalnych i regionalnych są niższe. Całkowicie inne, o wiele niższe ceny domen można spotkać w ofertach innych operatorów domen, którzy dodatkowo oferują promocje i obniżki cen.

Budowa stronyWWW

Budowa strony internetowej to przynajmniej kilkadziesiąt, a często kilkaset godzin wytężonej pracy grafika, webmastera i programisty. Trudno w tej sytuacji podać cennik za usługę zbudowania strony WWW. 

Koszt budowy strony WWW uzależniony jest od wielu czynników, takich jak złożoność (struktura) strony, zastosowane technologie czy zaimplementowane na stronie funkcjonalności.

Inna będzie cena za składającą się z kilku podstron, prostą "wizytówkę", inna za rozbudowaną stronę firmową z dynamicznym katalogiem produktów lub usług, z forum dyskusyjnym i systemem komentarzy, a jeszcze inna za sklep internetowy z wieloma kategoriami i podkategoriami produktów, koszykiem i systemem zamówień online.

Można przyjąć, że ceny kształtują się w granicach od kilkuset zł. do kilku tysięcy zł.

Zarządzanie stroną WWW i administracja kontem hostingowym

Tutaj, podobnie jak przy budowie strony WWW nie ma sztywno określonego cennika usług. Koszt administracji witryną i hostingiem uzależniony jest przede wszystkim od zakresu czynności jakie będzie wykonywał administrator.

Można przyjąć, że cena tej usługi zamknie się w ramach od kilkudziesięciu do ok. 250 - 300 zł miesięcznie.  

 

SerwiCom - Usługi Informatyczne Andrzej Wicher świadczy usługi w zakresie:
projektowanie stron internetowych, budowa stron internetowych,  budowa sklepów internetowych, administracja stron internetowych, administracja serwerów WWW, naprawa komputerów, modernizacja komputerów, konserwacja komputerów,  pogotowie komputerowe,  naprawa komputerów w siedzibie klienta, projektowanie sieci komputerowych, budowa sieci komputerowych,  administracja sieci komputerowych, outsourcing IT, opieka informatyczna

SerwiCom - Usługi Informatyczne Andrzej Wicher świadczy usługi na terenie powiatów, miast i gmin:
Piła, Chodzież, Czarnków, Trzcianka, Wałcz, Złotów, Jastrowie.

Czytaj również...

Realizacje stron WWW