SerwiCom

Usługi informatyczne

 • Strony i sklepy internetowe
  Strony i sklepy internetowe

  Prowadzisz firmę? Zależy Ci na dobrych kontaktach z klientami i kooperantami? Masz bogatą ofertę towarów i usług?

  W tej sytuacji strona WWW to już konieczność. Zbuduj swoją stronę z SerwiCom.

   

  Czytaj więcej...
 • Internet i sieci komputerowe
  Internet i sieci komputerowe

  Minęły czasy, gdy w domu lub firmie był jeden komputer wykorzystywany do "zadań specjalnych". Obecnie takich urządzeń posiadamy kilka i wszystkie one mają możliwość łączenia się z Internetem i pracy w sieci. Razem z SerwiCom zaprojektuj swoją sieć i korzystaj z jej zasobów.

   

  Czytaj więcej...
 • Serwis i konserwacja urządzeń IT
  Serwis i konserwacja urządzeń IT

  Nasze urządzenia starzeją się i robią się leniwe. Często niewielka modyfikacja sprzętowa, konserwacja systemu i dobór właściwego oprogramowania potrafią dodać im wigoru. Razem z SerwiCom ożywisz swój sprzęt komputerowy.

   

  Czytaj więcej...
 • Pogotowie komputerowe
  Pogotowie komputerowe

  Awarie zawsze są zaskoczeniem i występują w najbardziej nieoczekiwanym momencie, szczególnie wówczas, gdy mamy ważne zadanie do wykonania.

  Skorzystaj z pomocy pogotowia komputerowego SerwiCom.

   

   

  Czytaj więcej...

 

 
 
[Rozmiar czcionki]

Czym charakteryzuje się darmowy hosting?

Darmowy hosting

W Internecie znajdziesz mnóstwo ofert darmowego hostingu dla Twojej strony internetowej. Korzystając z takiej oferty musisz jednak liczyć się z tym, że:

Po pierwszeDarmowe konta hostingowe z reguły mają znacznie ograniczony transfer. Nie sprawi Tobie przyjemności fakt, gdy na ekranie monitora zamiast Twojej strony WWW pojawi się komunikat, że strona została zamknięta z powodu przekroczenia limitu transferu. W tej sytuacji pozostaje Ci tylko czekać na upłynięcie bieżącego okresu rozliczeniowego i rozpoczęcie nowego.W tym samym czasie komunikat o przekroczeniu limitu transferu zobaczą ci wszyscy użytkownicy Internetu, którzy zainteresowani ofertą chcieli wejść na Twoją stronę internetową i niestety... pójdą do konkurencji.

Po drugieMała przestrzeń dyskowa darmowych kont hostingowych. Musisz wiedzieć, że zarówno na bezpłatnych jak i komercyjnych kontach hostingowych nie cała przestrzeń dyskowa jest przeznaczona na strony WWW. W pojęciu przestrzeń dyskowa mieści się również wydzielone miejsce na pocztę e-mail i bazy danych i często nie ma możliwości zmiany tych limitów. Może więc zdarzyć się, że po prostu zabraknie Ci miejsca w przypadku mocno rozbudowanej strony internetowej.

3Brak gwarancji wysokiego uptime. Jak już wspomnieliśmy na jednej z podstron tego serwisu, uptime to czas bezawaryjnej pracy serwera. Parametr ten przekłada się bezpośrednio na dostępność strony WWW w Internecie. Oczywiście awarie mogą zdarzyć się zawsze i każdemu, jednak z własnego doświadczenia wiemy, że niektórym dostawcom usług hostingowych zdarzają się zbyt często.

4Brak lub znacznie ograniczone wsparcie techniczne. Zdarzają się sytuacje, gdy nie wszystko można wykonać z poziomu panelu administracyjnego konta hostingowego. Nie pozostaje wówczas nic innego jak napisać e-mail'a lub sięgnąć po telefon i poprosić administratora serwa o pomoc. Ponownie powołując się na własne doświadczenia musimy stwierdzić, że nie zawsze można liczyć na pomoc w rozwiązaniu problemu.

Po piąteReklamy. U większości dostawców "bezpłatnych" usług hostingowych warunkiem skorzystania z takiej usługi jest wyrażenie zgody na wyświetlanie reklam. Powiedzmy to wprost. Twoja strona WWW jest w tym przypadku tragarzem niosącym na swoich barkach reklamy, na których zarabiają dostawcy tego typu usług. Każde wyświetlenie reklamy to zysk dla usługodawcy hostingowego, zatem nie dziwi fakt, że reklam tych jest dużo i wyświetlają się często.Możesz oczywiście mieć inne zdanie na ten temat, ale my uważamy, że bezpłatne konto hostingowe z reklamami, to rozwiązanie mało komfortowe i po prostu nie profesjonalne.  

Moglibyśmy wyliczać dalej wkraczając w obszary związane z szczegółami technicznymi, np. konfiguracją środowiska php. Uważamy jednak, że powyższe argumenty są wystarczające do tego, by przekonać Ciebie, że darmowe konto hostingowe nie jest dobrym rozwiązaniem dla komercyjnej strony WWW, a jego "darmowość" to tylko pozorna oszczędność.

 
 

Następny artykuł:

Domena za darmo

 

SerwiCom - Usługi Informatyczne Andrzej Wicher świadczy usługi w zakresie:
projektowanie stron internetowych, budowa stron internetowych,  budowa sklepów internetowych, administracja stron internetowych, administracja serwerów WWW, naprawa komputerów, modernizacja komputerów, konserwacja komputerów,  pogotowie komputerowe,  naprawa komputerów w siedzibie klienta, projektowanie sieci komputerowych, budowa sieci komputerowych,  administracja sieci komputerowych, outsourcing IT, opieka informatyczna

SerwiCom - Usługi Informatyczne Andrzej Wicher świadczy usługi na terenie powiatów, miast i gmin:
Piła, Chodzież, Czarnków, Trzcianka, Wałcz, Złotów, Jastrowie.

Czytaj również...

Realizacje stron WWW