SerwiCom

Usługi informatyczne

  • Strony i sklepy internetowe
    Strony i sklepy internetowe

    Prowadzisz firmę? Zależy Ci na dobrych kontaktach z klientami i kooperantami? Masz bogatą ofertę towarów i usług?

    W tej sytuacji strona WWW to już konieczność. Zbuduj swoją stronę z SerwiCom.

     

    Czytaj więcej...
  • Internet i sieci komputerowe
    Internet i sieci komputerowe

    Minęły czasy, gdy w domu lub firmie był jeden komputer wykorzystywany do "zadań specjalnych". Obecnie takich urządzeń posiadamy kilka i wszystkie one mają możliwość łączenia się z Internetem i pracy w sieci. Razem z SerwiCom zaprojektuj swoją sieć i korzystaj z jej zasobów.

     

    Czytaj więcej...
  • Serwis i konserwacja urządzeń IT
    Serwis i konserwacja urządzeń IT

    Nasze urządzenia starzeją się i robią się leniwe. Często niewielka modyfikacja sprzętowa, konserwacja systemu i dobór właściwego oprogramowania potrafią dodać im wigoru. Razem z SerwiCom ożywisz swój sprzęt komputerowy.

     

    Czytaj więcej...
  • Pogotowie komputerowe
    Pogotowie komputerowe

    Awarie zawsze są zaskoczeniem i występują w najbardziej nieoczekiwanym momencie, szczególnie wówczas, gdy mamy ważne zadanie do wykonania.

    Skorzystaj z pomocy pogotowia komputerowego SerwiCom.

     

     

    Czytaj więcej...

 

 
 
[Rozmiar czcionki]

Czy muszę kupować domenę, gdy mogę dostać ją za darmo?

Mówiąc o domenach za darmo nie mamy na myśli organizowanych przez usługodawców hostingowych akcji promocyjnych, gdzie przy zakupie konta hostingowego masz możliwość zakupienia domeny za 0 zł lub za jakąś symboliczną kwotę. Musisz tylko wiedzieć, że w takim przypadku dostawca hostingu "funduje" Tobie pierwszy okres abonamentowy za domenę. Następne okresy abonamentowe  opłacasz już Ty.

Takie promocje wydają się być w porządku. Kupujesz hosting - dostajesz prezent w postaci rocznego abonamentu za zakupioną domenę.

Istnieje jednak jeszcze drugi sposób wabienia klientów metodą na darmową domenę. W opisie na stronie dostawcy usług hostingowych przeczytasz, że przy zakupie  konta hostingowego dostaniesz domenę gratis. Kupujesz konto hostingowe, i po zalogowaniu się do panelu administracyjnego stwierdzasz, że masz gratis w postaci np.

twoja_nazwa.nazwa_usługodawcy.pl

Tak naprawdę szczodry dostawca usług hostingowych nie zrobił Tobie prezentu z gratisowej domeny lecz utworzył poddomenę w swojej domenie.

By wyjaśnić to jaśniej posłużymy się przykładem. Jak już napisaliśmy, SerwiCom - Usługi informatyczne nie świadczy usług hostingowych, jednak na potrzeby tego przykładu załóżmy, że takie usługi świadczymy. Przyjmijmy również, że prowadzisz działalność w branży stolarskiej, a konkretnie produkujesz nogi stołowe. Postanawiasz budować stronę internetową, postanawiasz też, że w Internecie Twoja działalność będzie występować pod nazwą nogi-stolowe i kupujesz nasze konto hostingowe. Jako bonus otrzymujesz domenę za darmo.

Po zbudowaniu strony i opublikowaniu jej w sieci Internet, jej adres będzie miał postać:

www.nogi-stolowe.serwicom.pl

Przyznasz, że adres ten wygląda mało profesjonalnie, a poza tym pierwsze skojarzenie jest takie, że to Firma SerwiCom jest producentem nóg stołowych.

Wniosek  z tego przykładu wynika taki, że korzystając z poddomeny w domenie swojego usługodawcy hostingowego tak naprawdę, przynajmniej w sposób pośredni reklamujesz jego usługi.

Oczywiście, konto hostingowe z poddomeną w domenie usługodawcy hostingowego nie jest niczym złym. Taka poddomena może być bardzo przydatna i może służyć np. jako konto testowe. Jeżeli odpowiadają Ci parametry konta i jego cena to nic nie stoi na przeszkodzie by je kupić, ale nie rezygnuj z zakupu swojej domeny.

 

Poprzedni artykuł:

Darmowy hosting

 
 

SerwiCom - Usługi Informatyczne Andrzej Wicher świadczy usługi w zakresie:
projektowanie stron internetowych, budowa stron internetowych,  budowa sklepów internetowych, administracja stron internetowych, administracja serwerów WWW, naprawa komputerów, modernizacja komputerów, konserwacja komputerów,  pogotowie komputerowe,  naprawa komputerów w siedzibie klienta, projektowanie sieci komputerowych, budowa sieci komputerowych,  administracja sieci komputerowych, outsourcing IT, opieka informatyczna

SerwiCom - Usługi Informatyczne Andrzej Wicher świadczy usługi na terenie powiatów, miast i gmin:
Piła, Chodzież, Czarnków, Trzcianka, Wałcz, Złotów, Jastrowie.

Czytaj również...

Realizacje stron WWW