SerwiCom

Usługi informatyczne

 • Strony i sklepy internetowe
  Strony i sklepy internetowe

  Prowadzisz firmę? Zależy Ci na dobrych kontaktach z klientami i kooperantami? Masz bogatą ofertę towarów i usług?

  W tej sytuacji strona WWW to już konieczność. Zbuduj swoją stronę z SerwiCom.

   

  Czytaj więcej...
 • Internet i sieci komputerowe
  Internet i sieci komputerowe

  Minęły czasy, gdy w domu lub firmie był jeden komputer wykorzystywany do "zadań specjalnych". Obecnie takich urządzeń posiadamy kilka i wszystkie one mają możliwość łączenia się z Internetem i pracy w sieci. Razem z SerwiCom zaprojektuj swoją sieć i korzystaj z jej zasobów.

   

  Czytaj więcej...
 • Serwis i konserwacja urządzeń IT
  Serwis i konserwacja urządzeń IT

  Nasze urządzenia starzeją się i robią się leniwe. Często niewielka modyfikacja sprzętowa, konserwacja systemu i dobór właściwego oprogramowania potrafią dodać im wigoru. Razem z SerwiCom ożywisz swój sprzęt komputerowy.

   

  Czytaj więcej...
 • Pogotowie komputerowe
  Pogotowie komputerowe

  Awarie zawsze są zaskoczeniem i występują w najbardziej nieoczekiwanym momencie, szczególnie wówczas, gdy mamy ważne zadanie do wykonania.

  Skorzystaj z pomocy pogotowia komputerowego SerwiCom.

   

   

  Czytaj więcej...

 

 
 
[Rozmiar czcionki]

Czym jest strona WWW?

Trudno w kilku prostych zdaniach odpowiedzieć na pytanie czym są strony internetowe? Nie mniej jednak spróbujemy przedstawić to w krótkiej i przystępnej formie.

Z technicznego punktu widzenia strony internetowe są kodem czyli programem komputerowym.Występują w nim elementy obowiązkowe i opcjonalne.

 strony internetowe Piła, strony www Piła, usługi informatyczne Piła, budowa stron internetowych Piła

Kod strony WWW

Sam kod strony WWW jest niewidoczny i nieczytelny dla osoby przeglądającej strony internetowe, ponieważ jest przeznaczony dla przeglądarek internetowych.

Przeglądarki (takie jak Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera itd) dokonują konwersji tego kodu do czytelnej formy jaką możemy oglądać w postaci strony www na ekranie komputera.

Gdy wpisujesz do przeglądarki internetowej w swoim komputerze adres strony www, którą chcesz wyświetlić to następuje przesłanie z serwera www kodu tej strony do przeglądarki Twojego komputera. Kod ten na bieżąco jest interpretowany przez przeglądarkę, która następnie wynik tej interpretacji wyświetla na ekranie.

Budowa stron internetowych to w dużej mierze praca programistyczna, polegająca na pisaniu, ewentualnie przystosowaniu już napisanego kodu tak, by był on zrozumiały dla programów przeglądarek internetowych. 

 

Poniżej widzisz przykład najprostszego kodu strony internetowej.

<html>
<head>

<META HTTP-EQUIV="Content-type" CONTENT="text/html; charset=iso-8859-2">
<META HTTP-EQUIV="Content-Language" CONTENT="pl">
<TITLE>Tytuł strony</TITLE>
</head>

<body>
<center>
<br>
<h1>Witaj na stronie SerwiCom.pl!</h1>
<br>
</center>
<br>
</body>

</html>  

Tutaj zobaczysz tę stronę z swojej przeglądarce.

Jeśli w kodzie strony WWW znajdują się instrukcje mówiące, że strona posiada takie elementy jak obrazki, filmy lub pliki dźwiękowe to przeglądarka również je ściąga w celu wyświetlenia na stronie www. 

Oczywiście, w rzeczywistości kod każdej strony WWW jest o wiele bardziej skomplikowany i często zawiera w sobie powiązania do baz danych oraz elementy takich języków programowania jak PHP, JavaScript i innych. Elementy te pozwalają na wbudowanie w strony internetowe takich funkcjonalności jak np. wyszukiwarka treści, forum dyskusyjne, systemy oceniania i komentarzy, galerie fotografii, i wiele innych.

 

Poprzedni artykuł:

Czy posiadanie strony WWW to konieczność?

Następny artykuł:

Co potrzebuję do zbudowania swojej strony WWW?

 

 

 

SerwiCom - Usługi Informatyczne Andrzej Wicher świadczy usługi w zakresie:
projektowanie stron internetowych, budowa stron internetowych,  budowa sklepów internetowych, administracja stron internetowych, administracja serwerów WWW, naprawa komputerów, modernizacja komputerów, konserwacja komputerów,  pogotowie komputerowe,  naprawa komputerów w siedzibie klienta, projektowanie sieci komputerowych, budowa sieci komputerowych,  administracja sieci komputerowych, outsourcing IT, opieka informatyczna

SerwiCom - Usługi Informatyczne Andrzej Wicher świadczy usługi na terenie powiatów, miast i gmin:
Piła, Chodzież, Czarnków, Trzcianka, Wałcz, Złotów, Jastrowie.

Czytaj również...

Realizacje stron WWW