SerwiCom

Usługi informatyczne

 • Strony i sklepy internetowe
  Strony i sklepy internetowe

  Prowadzisz firmę? Zależy Ci na dobrych kontaktach z klientami i kooperantami? Masz bogatą ofertę towarów i usług?

  W tej sytuacji strona WWW to już konieczność. Zbuduj swoją stronę z SerwiCom.

   

  Czytaj więcej...
 • Internet i sieci komputerowe
  Internet i sieci komputerowe

  Minęły czasy, gdy w domu lub firmie był jeden komputer wykorzystywany do "zadań specjalnych". Obecnie takich urządzeń posiadamy kilka i wszystkie one mają możliwość łączenia się z Internetem i pracy w sieci. Razem z SerwiCom zaprojektuj swoją sieć i korzystaj z jej zasobów.

   

  Czytaj więcej...
 • Serwis i konserwacja urządzeń IT
  Serwis i konserwacja urządzeń IT

  Nasze urządzenia starzeją się i robią się leniwe. Często niewielka modyfikacja sprzętowa, konserwacja systemu i dobór właściwego oprogramowania potrafią dodać im wigoru. Razem z SerwiCom ożywisz swój sprzęt komputerowy.

   

  Czytaj więcej...
 • Pogotowie komputerowe
  Pogotowie komputerowe

  Awarie zawsze są zaskoczeniem i występują w najbardziej nieoczekiwanym momencie, szczególnie wówczas, gdy mamy ważne zadanie do wykonania.

  Skorzystaj z pomocy pogotowia komputerowego SerwiCom.

   

   

  Czytaj więcej...

 

 
 
[Rozmiar czcionki]

Indeksowanie i pozycjonowanie stron WWW

Zbudowanie strony WWW i umieszczenie jej na serwerze nie oznacza, że możemy odetchnąć i spocząć na laurach.

Jak już napisaliśmy na jednej z naszych podstron najistotniejszym powodem, dla którego wskazane jest posiadać własną stronę internetową, jest możliwość zaprezentowania swojego wizerunku i przedstawienia się ewentualnym klientom.

Ale to nie zrobi się samo.

Strony WWW wymagają ciągłej pielęgnacji zarówno ze strony technicznej jak i ze strony merytorycznej.

Nawet najpiękniesze strony internetowe, pełne kompetentnych treści będą tylko sztuką dla sztuki jeżeli nie bądą na nie trafiać osoby zainteresowane prezentowaną tematyką.

 

Co więc należy zrobić, by na naszą stronę internetową trafiały osoby zainteresowane prezentowaną treścią?

Po pierwszeZgłosić stronę WWW w wyszukiwarkach internetowych: nowo stworzona strona internetowa musi zostać w odpowieni sposób zgłoszona w wyszukiwarkacdh internetowych, by mechanizmy działające w danej przeglądarce mogły ją zaindeksować. Zgłoszenie strony WWW najczęściej odbywa się przez przesłanie do wyszukiwarki pliku o odpowiedniej, ściśle zdefiniowanej strukturze [tzw. mapa strony], który następnie jest analizowany przez tzw. roboty indeksujące. Robot indeksujący kierując się wskazówkami zawartymi w mapie strony wchodzi na naszą witrynę internetową i czyta ją strona po stronie analizując przy tym treść, zawawarte w niej grafiki i pliki multimedialne oraz tzw. słowa kluczowe.

Po drugieZadbać o prawidłowe pozycjonowanie strony: czyli mówiąc prościej, zadbać o to, by nasza strona internetowa znalazła się na jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce internetowej po wpisaniu w nią wyszukiwanej frazy. Pozycjonowanie strony wiąże się ściśle z określeniem słów kluczowych, czyli fraz, które po pierwsze występują w tekście, a po drugie są wpisywane przez użytkowników internetu w wyszukiwarkę w celu znalezienia informacji.

Po trzecieZadbać o to, by odnośniki [linki] z innych stron prowadziły do Twojej strony: Wiedz, że każdy link z adresem Twojej strony WWW umieszczony w Internecie, to zaproszenie Google do jej odwiedzenia. Roboty sieciowe wyszukiwarek internetowych pracują bez przerwy. Co jakiś czas odwiedzają zaindeksowane strony i śledzą zmiany oraz wypatrują odnośników do innych stron, a gdy je znajdą, to tę stronę odwiedzają i indeksują.

 

Co te rady oznaczają w praktyce? Oznacza to mniej więcej tyle, że należy promować swoją stronę na różne sposoby. Metod jest mnóstwo, a na temat pozycjonowania stron napisano wiele publkikacji i ksiązek. Można robić to np. przez dopisanie strony WWW do branżowych katalogów stron. Możesz też od czasu do czasu zabrać głos na jakimś forum dyskusyjnym związanym z Twoją działalnością, a w podpisie [stopce] umieścić link do swojej witryny.

To tylko kilka z szeregu metod na zdobycie odpowiedniej pozycji Twojej strony w wyszukiwarkach. Tematu oczywiście nie wyczerpaliśmy

Pamiętać należy o jednym. Z statystyk wynika, że 80 -90 % użytkowników Internetu trafia na strony przez wyszukiwarki internetowe, więc strzeleniem samobójczego gola było by zbudowanie strony internetowej i nie zadbanie o jej właściwą promocję.

SerwiCom - Usługi informatyczne zadba o prawidłowe funkcjonowanie Twojej strony WWW. Jeżeli budujesz swoją witrynę z nami, lub masz już swoją stronę WWW lecz nie satysfakcjonuje Cię sposób jej działania, design, pozycja w wyszukiwarkach, skontaktuj się z nami korzystając z formularza kontaktowego na stronie Kontakt lub zadzwoń 604936271

 

 Poprzedni artykuł:

Jak budujemy strony internetowe?

Następny artykuł:

Czy muszę za to wszystko płacić?

 

 

 

SerwiCom - Usługi Informatyczne Andrzej Wicher świadczy usługi w zakresie:
projektowanie stron internetowych, budowa stron internetowych,  budowa sklepów internetowych, administracja stron internetowych, administracja serwerów WWW, naprawa komputerów, modernizacja komputerów, konserwacja komputerów,  pogotowie komputerowe,  naprawa komputerów w siedzibie klienta, projektowanie sieci komputerowych, budowa sieci komputerowych,  administracja sieci komputerowych, outsourcing IT, opieka informatyczna

SerwiCom - Usługi Informatyczne Andrzej Wicher świadczy usługi na terenie powiatów, miast i gmin:
Piła, Chodzież, Czarnków, Trzcianka, Wałcz, Złotów, Jastrowie.

Czytaj również...

Realizacje stron WWW